Rodzaje zlewozmywaków  

Rodzaje zlewozmywaków   

Jeśli właśnie planujemy remont kuchni i chcemy wymienić nasz zlewozmywak na bardziej funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie warto, żebyśmy najpierw zapoznali się z podstawowymi ich rodzajami, dostępnymi na rynku.

Ceramiczne

Ceramiczne zlewozmywaki nie należą do najtańszych i najbardziej popularnych rozwiązań, ale będą idealne dla amatorów naturalnych, długowiecznych materiałów. Taki zlew charakteryzuje się dużą odpornością na zarysowania i temperaturę, co pozwoli Ci postawić na nim nawet garnek z ugotowanymi ziemniakami czy rozgrzaną brytfannę. Zazwyczaj w kolorze białym lub kremowym takie zlewozmywaki prezentują się bardzo dobrze zarówno w kuchniach nowoczesnych jak i rustykalnych.

Granitowe

Zlewozmywaki wykonane z granitu to kolejna propozycja rozwiązania, wykorzystującego naturalne materiały. Chropowata, kamienna powierzchnia ucieszy amatorów natury. Zazwyczaj wykończone są w ciemnych kolorach (naturalnego koloru granitu), ale dostępne są także jaśniejsze modele. Tak, jak w przypadku zlewozmywaków ceramicznych, są one odporne na skoki temperatur i zarysowania. Ich ceny są niższe niż ceramicznych.

Stalowe

Zdecydowanie najtańsze na rynku i najbardziej popularne. Zlewozmywaki stalowe to rozwiązanie, które będzie wymagało od Ciebie sympatii dla koloru szarego czy też srebrnego. Stalowe komory raczej są przeznaczone dla osób niewymagających, jeśli chodzi o szczególny design czy aranżację w kuchni. Są też dość uniwersalne i mogą pasować do wszystkiego. W czyszczeniu są dość łatwe, choć pokrywać się kamieniem. Są dość wytrzymałe.

Szklane

Szklane zlewozmywaki to wybór dla najbardziej wymagających. Trzeba być przygotowanym na wysoką cenę. Jednak, jeśli marzysz o nowoczesnej i pięknie wyposażonej kuchni to prawdopodobnie szklany zlewozmywak będzie dla Ciebie. Z reguły wykonane one są z hartowanego szkła i stali szlachetnej, więc są niezniszczalne. Będą się dobrze prezentować w modernistycznych, minimalistycznych aranżacjach.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *