Składać meble według siebie

Urządzając mieszkanie, w którym nie zajmjemy miejsca zbyt długo warto pomyśleć o meblach niedrogich i wytrzymałych, a także takich, które będą mogły podróżować wraz z nami. Czy da się takie znaleźć?

Ludzie lubią przyzwyczajać się do pomieszczeń. Zazwyczaj wędrują z nami plakaty, przedmioty użytkowe, a meble zostają. Ale niemal każdy z nas posiada jakiś własny mebel, który towarzyszy mu latami. Może to być fotel, materac, czy biurko.

Potrzeba zadomawiania się

Urządzenie pokoju, czy całego mieszkania wedle własnego upodobania ma kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o komfort psychiczny. Wiele przedmiotów, jakimi się otaczamy, uspokaja nas. Zapełniając przestrzeń własnymi pamiątkami, gadżetami czy czymkolwiek innym niweluje obcość miejsca. Miejsce staje się właściwe nam – staje się naszym domem.

House InteriorProblem może pojawiać się z meblami – te, szczególnie w mieszkaniach wynajmowanych stanowią większość zastanego asortymentu. O ile niektóre z nich mogą się nam nie podobać, warto dodać im jakieś własne elementy lub chociaż je poprzestawiać. Aranżacja jest kluczem do sukcesu w zadomowieniu się.

Własne meble – tani sposób na ich upiększenie

W tym wpisie chciałem poruszyć częste problemy związane z mieszkaniem na stancjach lub w wynajętych mieszkaniach.

Nie warto wydawać wiele na design mebli – lepiej zainwestować w materiały dekorujące, które upiększą wnętrza. Na biurko możemy nałożyć ulubiony obrazek i przykryć niedrogą przezroczystą płytą. Pulpit biurka jest ważny, bo dodaje nam otuchy podczas pracy. Jest to miejsce, przy którym oprócz odnajdywania poszczególnych przedmiotów możemymy skupić myśli.

Banałem będzie okleić szafę plakatami. Ostatnio nawet spotkałem się z modą naklejania tkanin na szafy – miękkie linoleum, czy włochate dywany – by były barwne i miłe w dotyku. Można również domontować różne elementy – jak półki, lampki czy inne obiekty dekoracyjne.

Wadą jest często zbyt duża ingerencja w meble, na co musimy mieć zgodę właściciela lokalu.

Przeprowadzka – zmora każdego, komu zależy na meblach

Jeżeli ktoś ma już ochotę na zakup własnych mebli, istotne jest to, że jeżeli mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, powinien liczyć się z przeprowadzką.

Meble składane z elementów często da się łatwo zamontować. Mamy wtedy gwarancje ich solidności. Gorzej już bywa z demontażem – wersje mebli do wielokrotnego składania i rozkładania kosztują przeważnie więcej. W tym celu warto posilić się o zakupienie takich, które mają system listew zaciętych pod skosem – jest to skuteczna metoda na zachowanie jakości, jak i prostoty w montażu/demontażu.

Zestaw narzędzi dla każdego

Każdy kto lubi eksperymentować z aranżacją powinien zaopatrzyć się we własny zestaw narzędzi. Młotek, obcengi, wiertarka, wkręty, śrubki, kleje, kątowniki – wszystko to kiedyś się przyda. Oczywiście wszystko można kupić doraźnie, kiedy zajdzie taka potrzeba, ale warto posiadać małą skrzyneczkę z narzędziami – bo kto z nas chciałby stracić połowę dnia wolnego na podróż do sklepu tylko dlatego, że odpada klamka?

Oprócz narzędzi przyda się też trochę siły, a czasem dwie pary rąk są niezbędne do pracy. W razie problemów warto poprosić znajomych czy sąsiadów – ludzie często doświadczają podobnych problemów, toteż są skorzy pomóc.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *