Sposób na odświeżenie wnętrza- sufity podwieszane

Chcielibyśmy zmienić charakter danego pomieszczenia domu lub po prostu odświeżyć dane pomieszczenie, ale nie mamy pomysłu? Warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest montaż sufitu podwieszanego.

Nowy charakter pomieszczenia z pewnością uzyskamy poprzez zmianę koloru ścian czy wystroju wnętrza. Jeśli jednak pragniemy prawdziwie innowacyjnej zmiany, warto zastanowić się nad zmianą kształtu…sufitu. Sufity podwieszane to funkcjonalne i przede wszystkim świetnie prezentujące się rozwiązanie. Ze względu na łatwość montażu i możliwości aranżacyjne nadaje się do wszystkich rodzajów pomieszczeń. Nie ma tu znaczenia wielkość naszego wnętrza- do każdego znajdzie się odpowiedni model podwieszanego sufitu.

Podwieszane sufity tworzone są poprzez mocowanie płyt gipsowo-kartonowych do stelaża, czyli tak zwanej konstrukcji nośnej. Składa się ona z wieszaków, które umożliwiają ustawienie pożądanej powierzchni sufitowej z uwzględnieniem wybranej formy. Stelaż dostępny jest w trzech rodzajach, które dobiera się w zależności od wielkości danego pomieszczenia. Decydując się więc na takie rozwiązanie aranżacyjne, musimy wziąć pod uwagę wielkość danego pokoju, stopień obniżenia stropu, jaki chcemy uzyskać oraz kształt sufitu, który najlepiej sprawdzi się w zaplanowanej aranżacji. Do pomieszczeń podłużnych powinniśmy wybrać stelaż jednopoziomowy jednokierunkowy. Do dużych pokojów przyda się konstrukcja dwupoziomowa krzyżowa. Z kolei, jeśli zależy nam na łatwości poziomowania sufitu i jego oporności na uszkodzenia to niezastąpiony będzie stelaż jednopoziomowy krzyżowy.

Do stelażu przymocujemy płyty gipsowo- kartonowe. Gładka powierzchnia płyt umożliwia malowanie sufitu na dowolny kolor. Z kolei, jeśli zdecydujemy się na płyty obustronnie pokryte włóknem szklanym, zyskamy możliwość formowania podwieszanego sufitu w rozmaite kształty. Łatwość montażu sprawi, że podwieszane sufity możemy sobie sprawić niemal w każdym pomieszczeniu. Tego typu rozwiązanie to oprócz estetyki również szereg innych zalet. Sufit tego typu pozwoli na ciekawe oświetlenie wnętrz, ułatwi także ukrycie przewodów instalacyjnych. Takie rozwiązanie jest ciekawe, wygodne, łatwe do osiągnięcia i przede wszystkim niedrogie, dzięki czemu już za niewielkie pieniądze możemy sobie pozwolić na zachwycającą aranżację naszego wnętrza. Więcej w artykule Wady i zalety sufitu podwieszanego: czy warto go zamontować?

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *