Sposób na przytulny loft

Jakiś czas temu do Polski przywędrowała moda na lofty. W całym kraju przeobraża się dawne budynki przemysłowe i stare fabryki w piękne, nowoczesne mieszkania. Na świecie takie mieszkania były popularne już w latach 50. ubiegłego wieku. Były wtedy odpowiedzią na zapotrzebowanie na tanie przestrzenie do mieszkania i pracy. Dziś lofty nie są już takie tanie. Zdecydowanie nie każdy może sobie pozwolić na zamieszkanie na przykład w dawnej fabryce Scheiblera. Loft charakteryzuje się dużą otwartą przestrzenią, którą trzeba umiejętnie zaaranżować.

Generalnie lofty kojarzą się ze stylem industrialnym, który najbardziej do nich pasuje. Nie wszystkim jednak będzie podobał się chłodny, nowoczesny wystrój w mieszkaniu. Dlatego wcale nie jest powiedziane, że nie możemy urządzić go w ciepły, przytulny sposób.

Zamiast pozostawiać ściany w chłodnych kolorach, z domieszką surowego betonu, cegły, czy metalu, postawmy na ciepłe, przygaszone barwy, na przykład żółć, pomarańcz, kolory natury, a nawet czerwień. Wnętrza wspaniale ociepla drewno, czy to na ścianach, czy podłodze. Pomieszczenia w takich aranżacjach na pewno będą działać uspokajająco i nastrajać optymistycznie. Na podłogach, oprócz drewna, sprawdza się też wykładzina w ciepłych kolorach. Miękkie tkaniny wykorzystane jako zasłony, czy narzuty na kanapę i fotel, także sprawią, że nasz loft będzie przytulniejszy. Wypoczynkowy charakter uzyskamy dzięki niskim meblom, skontrastowanym z wysokim sufitem. Warto postawić też na różne dodatki, które wypełnią otwartą przestrzeń mieszkania. Przydadzą się zatem poduszki, duże donice z kwiatami, wazony, retro skrzynie, świeczki i inne tego typu dekoracyjne dodatki. Oczywiście wszystko z umiarem. W końcu na loft decydujemy się głównie ze względu na dużo wolnej przestrzeni. Nie warto jej zatem zagracić.

Choć lofty zazwyczaj łączymy z zimnym industrialnym stylem, wcale nie musimy się do takiego przyzwyczajać. Każde mieszkanie możemy urządzić po swojemu. Odrobina wyobraźni i garść pomysłów wystarczy, by surowe pomieszczenia zamienić w przytulne, ciepłe mieszkanie. Ciekawe efekty da również użycie farby tablicowej, np takiej http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/emalie/uniwersalne/farba-do-tablic-czarna-0-75-l.html

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *