Styl indyjski w Twoim domu

Styl indyjski w Twoim domu

Kochasz Indie, a może po prostu niesamowicie fascynuje Cię kultura wschodu i klimat, jaki roztacza się w tamtych terenach? Jeśli tak, to ten temat z pewnością trafi centralnie w Twój gust.

Co należy zaznaczyć już na wstępie? Przede wszystkim to, że przeniesienie takiego klimatu do zwykłego i szarego zakątka polskiego mieszkania jest jak najbardziej możliwe. Styl indyjski to z pewnością coś niepowtarzalnego, coś orientalnego, coś co na dobre odmienia wnętrze, coś co będzie budzić ciekawość wśród naszych gości, coś czego niejeden z odwiedzających Twoje mieszkanie, Ci pozazdrości.

Styl indyjski to przede wszystkim niesamowite bogactwo kolorów. Przeplata się w nim sporo czerwonego z niebieskim i żółtym. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się oglądać jedną z produkcji kina Bollywood, to doskonale kojarzysz taką właśnie, niezwykle barwną aranżację. Ta skupia się nie tylko na kolorycie, ale także na bogatym wzornictwie. Niektóre z modeli dywanów przypominają słynny chociażby w latach 90-tych w Polsce czerwony dywan, który posiadał tyle odniesień, że nie sposób było wszystkie złapać.

Wszystkie kolory w stylu indyjskim są bardzo dynamiczne i co istotne, osiągając odpowiedni poziom nasycenia. Indie to także błyskotki i w głównej mierze metalowe naczynia – dzbanki, filiżanki i różnego rodzaju tace. Jeśli naczynia, to także mowa o dobrze nam znanych fajkach wodnych, wykonanych w naprawdę ekstrawaganckim stylu.

indieStyl indyjski powinien szczególnie przypadać do gustu romantykom, ponieważ jest on niezwykle zmysłowy i wyraża wiele ciepłych emocji. To kolorowe i mocno wzorzyste pościele, kołdry, poduszki oraz nietuzinkowe narzuty, które z pewnością będą w stanie odmienić Twoją sypialnię.

Nie zapominajmy też o odpowiednim oświetleniu. Dobrze dobrane lampy sufitowe pozwolą nadać naszemu wnętrzu orientalny charakter.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *