Styl marynistyczny

Styl marynistyczny jest stylem, który powraca co jakiś czas do naszych wnętrz. To on przypinam nam o wakacjach, morzu i wodzie. Jego dodatki idealnie sprawdzą się więc w jesienne dni, gdy za oknem będzie panować szaro i ponuro, a myślami będziemy odpływali do ciepłych, letnich dni.

Trzy główne kolory, które charakteryzują styl marynistyczny to niebieski, granatowy oraz oczywiście biały. Łącząc się ze sobą dają idealne połączenie harmonii i namiastki morskiego klimatu.

Najprostszym sposobem, styl morski można otrzymać malując ściany na niebiesko. Do tego meble w kolorze bieli oraz inne różne dodatki w granacie. Styl ten można przełamać czerwienią, miedzią i złotem. Taka kompozycja wspaniale orzeźwi styl i dodatkowo nada im wyrazistości.

Styl marynistyczny to nie tylko kolory ścian, mebli i innych większych elementów wnętrz, ale także dodatki. Wśród nich mile widziane są akcenty latarni morskich, muszelek, łodzi i plaż. Inne ciekawe podkreślenie tego stylu to kotwice, mapy morskie oraz koła ratunkowe. Można je mieć w postaci akcesoriów, obrazów lub wzorów.

Warto zwrócić uwagę także na tkaniny. Najlepiej połączyć bawełnę i tkaninę lnianą. Dobrze jest zestawić je w sposób lekki. Poduszki, zasłony i obicia o zróżnicowanych wzorach doskonale wypełnią resztę wnętrza.

W przypadku roślin, najlepiej jest postawić w pomieszczeniach te w doniczkach. Z pewnością zachwycą one swoim wpasowaniem się w całość kreacji wnętrza.

Aranżując łazienkę warto jest nadać ścianom kolor bieli, zaś płytkom odcień niebieski. Dodatkowo białe i inne niebieskie akcenty dodadzą większego morskiego wydźwięku. Pozytywnym aspektem jest także lustro oprawione w grubej, drewnianej ramie oraz wiklinowy kosz na bieliznę.

Styl marynistyczny jest stylem, który zawsze jest mile widziany w naszych domach. Połączenie barwy białej i niebieskiej z pewnością wpasuje się w każde pomieszczenie zaczynać od kuchni, poprzez łazienkę aż do pokoju dziennego. Tylko od Ciebie zależy gdzie taki styl zastosować.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *