Styl marynistyczny

Styl marynistyczny jest stylem, który powraca co jakiś czas do naszych wnętrz. To on przypinam nam o wakacjach, morzu i wodzie. Jego dodatki idealnie sprawdzą się więc w jesienne dni, gdy za oknem będzie panować szaro i ponuro, a myślami będziemy odpływali do ciepłych, letnich dni.

Trzy główne kolory, które charakteryzują styl marynistyczny to niebieski, granatowy oraz oczywiście biały. Łącząc się ze sobą dają idealne połączenie harmonii i namiastki morskiego klimatu.

Najprostszym sposobem, styl morski można otrzymać malując ściany na niebiesko. Do tego meble w kolorze bieli oraz inne różne dodatki w granacie. Styl ten można przełamać czerwienią, miedzią i złotem. Taka kompozycja wspaniale orzeźwi styl i dodatkowo nada im wyrazistości.

Styl marynistyczny to nie tylko kolory ścian, mebli i innych większych elementów wnętrz, ale także dodatki. Wśród nich mile widziane są akcenty latarni morskich, muszelek, łodzi i plaż. Inne ciekawe podkreślenie tego stylu to kotwice, mapy morskie oraz koła ratunkowe. Można je mieć w postaci akcesoriów, obrazów lub wzorów.

Warto zwrócić uwagę także na tkaniny. Najlepiej połączyć bawełnę i tkaninę lnianą. Dobrze jest zestawić je w sposób lekki. Poduszki, zasłony i obicia o zróżnicowanych wzorach doskonale wypełnią resztę wnętrza.

W przypadku roślin, najlepiej jest postawić w pomieszczeniach te w doniczkach. Z pewnością zachwycą one swoim wpasowaniem się w całość kreacji wnętrza.

Aranżując łazienkę warto jest nadać ścianom kolor bieli, zaś płytkom odcień niebieski. Dodatkowo białe i inne niebieskie akcenty dodadzą większego morskiego wydźwięku. Pozytywnym aspektem jest także lustro oprawione w grubej, drewnianej ramie oraz wiklinowy kosz na bieliznę.

Styl marynistyczny jest stylem, który zawsze jest mile widziany w naszych domach. Połączenie barwy białej i niebieskiej z pewnością wpasuje się w każde pomieszczenie zaczynać od kuchni, poprzez łazienkę aż do pokoju dziennego. Tylko od Ciebie zależy gdzie taki styl zastosować.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *