Styl romantyczny

stylWiele kobiet marzy o romantycznej sypialni. Trzeba jednak pamiętać, że jasne barwy, łagodne kształty i subtelne wzory to nie wszystko. Jak ją zatem zaaranżować, by czuć się w niej wyjątkowo? Poniżej przedstawiamy kilka cech charakterystycznych stylu romantycznego, które można wykorzystać właśnie w jej aranżacji

Meble
Najważniejszym elementem pośród mebli wnętrza romantycznego jest łóżko. Najlepiej sprawdzi się  tutaj wielkie łóżko z baldachimem. Oprócz tego, w pomieszczeniu mile widziane są delikatne i lekkie meble w jasnych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem w ich przypadku jest wykorzystanie tych, które stylizowane są na styl decoupage czy glamour.

Materiały /tkaniny
Wśród materiałów pożądane jest drewno oraz wiklina. To właśnie one najbardziej kojarzone są ze spokojem i subtelnością. Z kolei tkaniny wsytępujące w stylu romantycznym to głównie tkaniny miękkie oraz przytulne. Mile widziane są te o delikatnych wzorach, które podkreślą charakter wnętrza.

Wzory
Wzornictwo, jako kolejny element stylu romantycznego to głównie koronki oraz kwiatki.  Podobnie, jak kolorystyka (o której za chwilę), wzornictwo odnajdziemy w wielu aspektach – na materiałach, meblach, dekoracjach. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością.

Kolorystyka
Jak wiadomo, romantyzm ma wiele odcieni. Nie tylko spotkamy go pod postacią różu, ale też wielu innych pastelowych barw. Wśród nich znajdziemy delikatne odcienie różu, fioletów, a także biel pod różną postacią – ecru, krem czy beż. Kolory te znajdziemy na ścianie, na podłodze oraz w postaci wielu dodatków. Co ciekawe, styl romantyczny może występować także w połączeniu czerni i różu.

Oświetlenie
Oświetlenie jest jednym z tych elementów, które grają kluczową rolę we wnętrzu. Za sprawą odpowiedniego natężenia światła (przygaszone, stonowane) we wnętrzu zapanuje pożądana nutka romantyzmu. Ważne jest tutaj zasada – im więcej lamp, tym lepiej. Dodatkowo, jednym z ważniejszych elementów jest obecność kominka.

Warto zaznaczyć, że styl romantyczny będzie mile widziany nie tylko w każdym domu, ale też w budynkach przestrzeni publicznej. Czy jesteście jego zwolennikami?

styl romantyczny

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *