Szklana szafa… a może ściana ze szkła?

szklowewnetrzuNowoczesne aranżacje rozszerzają przed nami co rusz nowe pomysły i jeszcze bardziej zadziwiające rozwiązania. Nie ma się zatem co dziwić temu, że i szkło odnalazło się na dobre w naszych domach (przynajmniej tych, które obecnie prezentują najnowsze katalogi aranżacyjne).

Gdzie możemy zastosować szkło w naszym domu

Praktycznie wszędzie, szkłem możemy wydzielać poszczególne przestrzenie w naszym domu, stosować jako poręcz przy schodach lub jako mniejszy element dekoracyjny naszego domu.

Co daje szło naszym wnętrzom?

Przede wszystkim poczucie, że dom wydaje się znacznie bardziej przestronny. Co więcej pozwala na lepsze odbijanie światła, nawet w tych miejscach domu, które do tej pory były w tej kwestii bardzo problemowe.

Ciekawym przykładem aranżacji z zastosowaniem szkła jest salon odgrodzony od kuchni ścianą wykonaną właśnie z tego materiału. Dzięki temu uzyskujemy co prawda dwa odrębne pomieszczenia, ale nie całkiem zamknięte. Przezroczystość takiej szklanej ściany zależy oczywiście od tego jaki materiał zastosujemy. Warto, przy tej kwestii pomyśleć o szkle kolorowym lub laminowanym.

A może szkło w łazience?

Ostatnio popularne staje się również zastosowanie szkła w łazience. W tym pomieszczeniu idealnie odnajduje się jako element pomagający w oddzieleniu wanny lub prysznica od umywalki i sedesu. W ten sposób zyskujemy bardziej ekskluzywna strefę kąpielową.

Jakie szkło najlepsze?

Do konstrukcji szklanych konieczne jest używanie szkła bezpiecznego, najlepiej o grubości około 10-12 mm. Musi mieć ono gwarancję tego, że nie potłucze się lub nie spadnie na dziecko.

Do wyboru mamy szkło hartowane, klejone, przeźroczyste lub zmatowione.

Jedno jest pewne… szkło to alternatywa dla wszystkich tych, którym znudziły się już wnętrza nudne i bez wyrazu. Kolorowe szkło z pewnością wprowadzi do naszego domu nową energię i powiew świeżości.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *