Szukamy fachowca do drobnych prac

Szukamy fachowca do drobnych prac

Na przystankach autobusowych i słupach ogłoszeniowych możemy się spotkać z informacjami, że ktoś chętnie wyremontuje nam mieszkanie, naprawi cieknący kran czy też posprząta mieszkanie. Czy jednak możemy liczyć na to, ze tego typu ogłoszeniodawca rzeczywiście okaże się fachowcem czy raczej „złotą rączką”, która potrafi wszystko i nic? Gdzie szukać dobrych fachowców?

Nie będziemy chyba zbyt błyskotliwi, zwłaszcza prowadząc bloga, jeśli odpowiemy, że w internecie. Dobrych miejsc jest kilka – postaramy się je opisać i ocenić. Wśród źródeł internetowych wymienić powinniśmy wszystkie serwisy rekomendujące. Skoro jest „dobry lekarz”, to czemu miałoby nie być „dobrego fachowca”? Na takich stronach to klienci lub też sami fachowcy tworzą własne wizytówki, a zainteresowani albo czytają, albo oceniają. Należy przy tym pamiętać, że zawsze mogą oni stać się ofiarami nieuczciwej konkurencji, która wystawia niepochlebne komentarze lub wręcz przeciwnie – przesadnie chwali własne usługi. Przeglądając tego typu serwisy należy więc zachować ostrożność.

Fachowców możemy również szukać poprzez portale ogłoszeniowe. W sieci jest kilka dużych i sporo małych. Tam również można spotkać się z ogłoszeniami, zawierającymi oprócz ceny, również zakres i zasięg prowadzonych prac.

Jeszcze jednym sposobem na znalezienie fachowca, jest podpytanie znajomych w którymś z serwisów społecznościowych czy też mikroblogowych. Jeśli korzystali z usług kogoś i są z niego zadowoleni, chętnie nam o tym wspomną. Badania wyraźnie pokazują, że internauci najbardziej wierzą rekomendacjom znajomych.

Na koniec warto przypomnieć, że rzadko zdarzają się fachowcy od wszystkiego, artysta w kładzeniu podłóg drewnianych może nie poradzić sobie z elektryką czy hydrauliką. Często warto wynająć dwóch lub więcej fachowców, jeśli dana czynność, którą musimy dokonać jest bardzo skomplikowana.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *