Tapeta ze starych gazet

dekoracja

Każdy z nas ma z pewnością własny pomysł na wygląd swojego salonu lub sypialni. Chcemy, aby nasze wnętrze było piękne, przytulne i niepowtarzalne. Marzą nam się zazdrosne spojrzenia odwiedzających nas gości i ich pytania o to, w jaki sposób udało nam się osiągnąć dany efekt. Dobrym i tanim rozwiązaniem jest wykorzystanie starych gazet, które z powodzeniem mogą zastąpić nam tapety dostępne w sklepach. Możemy wytapetować ściany wybranego pomieszczenia całymi stronami wyciętymi z gazet lub też ich poszczególnymi fragmentami – mogą to być na przykład nagłówki opisujące ważne dla nas wydarzenia. W przypadku tapetowania najlepiej spisuje się prasa czarno-biała, a nie kolorowa, choć ta druga z pewnością wyglądałaby o wiele ciekawiej.

Istnieje wiele sposób na przymocowanie papieru do ścian. Najprostszym z nich (i równocześnie najprawdopodobniej najtańszym) sposobem jest przyklejenie gazet przy pomocy wykonanego samodzielnie kleju do papieru. Czego potrzebujemy do wykonania tego preparatu? Tylko i wyłącznie wody i mąki. Aby uzyskać klej należy wymieszać jedną część kleju z jedną częścią mąki – proporcje można dowolnie modyfikować, ponieważ nie do każdej ściany tak „lekki” klej będzie mógł przykleić papier.

Równie prostym sposobem na przyklejenie papieru do ścian jest wykorzystanie ogólnodostępnego, profesjonalnego kleju do tapet. Jednak w tym przypadku ścianę należy wcześniej odpowiednio przygotować – musimy zagruntować ją rozrzedzonym wodą klejem i poczekać do jej całkowitego wyschnięcia. W obu przypadkach gazety przyklejamy delikatnie, a na ścianie „prasujemy” je wałkiem lub ściereczką (należy przy tym uważać, ponieważ przez przypadek możemy naderwać papier).

kibelek

Po nałożeniu papieru na ściany i jego wyschnięciu, zabezpieczamy papier dodatkowo bezbarwnym lakierem (najlepiej w sprayu).

Na pewno nikt nie przejdzie obojętnie obok wnętrza urządzonego w ten sposób, a twórców czeka seria pytań i odpowiedzi na zadawane pytania o to, w jaki sposób udało im się osiągnąć tak fantastyczny, unikalny efekt 🙂

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *