Udekoruj pokój…łóżkiem

SypialniaŁóżko to zazwyczaj jeden z głównych mebli w sypialni. Warto, więc by dobrze się ono prezentowało, zwłaszcza jeśli sypialnia pełni także funkcję salonu lub jeśli często przesiadują tam znajomi, jak to bywa w przypadku sypialni nastolatków.

Sklepy meblowe oferują bardzo szeroką gamę łóżek, które same w sobie są już dekoracyjne. Ważne aby styl w jakim wykonane zostało łóżko był dopasowany do stylu całego pokoju.

Do dekoracji łóżka, a tym samym całego pokoju, służą także poduszki dekoracyjne. Obecnie producenci oferują je w przeróżnych kształtach, od prostokątów, przez trójkąty, po poduszki okrągłe. Do tego dochodzą także różnego rodzaju ozdoby jak falbanki, cekiny czy orientalne frędzle. Materiały wykorzystywane do produkcji takich poduszek zazwyczaj są bardzo eleganckie i najwyższej jakości, jednakże ważne jest także, by łatwo było utrzymać czystość takiej poduszki. W sklepach odnaleźć można także wiele poszewek na takie poduszki i zmieniać ich wygląd gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Ułatwi to także utrzymanie poduszek w świeżości. Takie poduszki nie pełnią jednak tylko funkcji dekoracyjnej. Służą także zapewnieniu komfortu siedzącemu bądź leżącemu. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością. Kupując poduszki warto także zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także na rodzaj wypełnienia.

Do dekoracji łóżka służą także narzuty. Tak samo jak w przypadku poduszek dekoracyjnych, gama materiałów używanych do szycia narzut jest szeroka. Wybierając narzutę na łóżko warto zwrócić uwagę na to czy nie jest ona zanadto dekoracyjna. Jeśli poduszki posiadają wiele ozdób, lepiej wybrać narzutę jednolitą i bez zbędnych zdobień aby uniknąć wrażenia kiczu. Dobrze dobrana narzuta potrafi dodać pokojowi uroku i uczynić go bardziej przytulnym i stylowym. Oprócz funkcji dekoracyjnej narzuta jest także produktem praktycznym. Dzięki niej łózko może zostać odpowiednio uporządkowane, a pościel będzie kurzyła i brudziła się wolniej.

Zakupienie narzuty na łóżko oraz kilku poduszek dekoracyjnych nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych, a mogą one całkowicie odmienić wygląd pokoju. Warto więc w nie zainwestować.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *