W jaki sposób proste zmiany w aranżacji mieszkania mogą dobrze wpływać na zimową chandrą?

W jaki sposób proste zmiany w aranżacji mieszkania mogą dobrze wpływać na zimową chandrą?

Niskie temperatury, brak słońca i szarość za oknem wcale nie nastrajają pozytywnie. Zazwyczaj właśnie podczas takiej przedłużającej się, depresyjnej pogody szukamy sposobów na to, jak poprawić sobie nastrój. Czy przy pomocy ciekawych aranżacyjnych zmian, można uzyskać pożądany efekt?

Terapeutyczna moc kolorów

Przede wszystkim wpuśćmy kolory do swojego domu. To na pewno zrekompensuje nam tę szarość za oknem. Zmiana koloru ścian nie jest wielkim przedsięwzięciem, a dobrze wpłynie na nasz nastrój. Kolory mają dużą moc terapeutyczną. Ciepłe i energetyczne czerwienie, pomarańcze, żółcie na pewno sprawią, że poczujemy się trochę lepiej. Nowy kolor można wprowadzić nie tylko na ścianach, ale także w formie różnych dodatków, ozdobnych poduszek, wazonów czy innych rzeczy, które ożywią trochę przestrzeń.

Światło w walce z chandrą

Gdy za oknem nieprzyjemnie i zimno, to zróbmy coś, by wnieść trochę ciepła do domu. Wcale nie chodzi o podkręcenie kaloryferów, ale o ciepły blask świec czy różnego rodzaju światełek. Nikt nie powiedział, że lampki na sznurku można wieszać tylko w okolicach świąt. Doskonale bowiem sprawdzają się przez cały rok, jako dodatkowe źródło przyjemnego i nastrojowego światła. Istnieje wiele różnych rodzajów, od tych zwykłych, po bardziej designerskie, jakie świetnie wkomponują się w wystrój wnętrza. Nie zapominajmy o dużej ilości świec, szczególnie te zapachowe wpłyną doskonale na poprawienie naszego nastroju. Więcej znajdziesz pod adresem http://dom.haloursynow.pl/artykuly/tropiki-pod-wlasnym-dachem-trzymaj-cieplo-w-domu-przez-caly-rok,6929.htm.

Stwórzmy przytulne pomieszczenie

Gdy mowa o cieple, to warto zrobić coś, aby pomieszczenia stały się bardziej przytulne. Na pewno wykorzystanie większej ilości tekstyliów sprawi, że mieszkanie będzie się wydawać przyjemniejsze. Wełniana narzuta na łóżko, poszewki na poduszki wykonane z wełny czy nowy dywan z długim włosiem sprawią, że przyjemnie będzie nam spędzać czas w domu. Będziemy mogli zapomnieć, choć na chwilę, jak nieprzyjazna aura panuje za oknem.

pexels-photo-106936

Dom, jako azyl

Gdy pogoda nas nie rozpieszcza, to zróbmy wszystko, by szczególnie w takim okresie dom był takim naszym azylem, gdzie możemy się schronić i powrócić do równowagi. Jeśli pomóc nam może większa ilość kwiatów, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić ich większą ilość. Na pewno będą miały na nas pozytywny wpływ.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *