Wybieramy meble łazienkowe

Wybieramy meble łazienkowe

O tym, że meble łazienkowe sprawdzą się nie tylko w dużej, ale też małej łazience nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ich funkcją będzie utrzymanie większego porządku i wprowadzenia ładu do pomieszczenia, w którym spędzamy każdy poranek przed wyjściem do pracy i czas tuż przed snem. Czym się kierować przy ich wyborze, aby nie zagracić pomieszczenia, gdy jest małe, ale też nie przesadzić z oszczędnością, gdy jest przestronne? Jak wreszcie sprawić, aby całość ładnie się prezentowała?

Zastanówmy się najpierw wspólnie, jak wyglądają typowe zestawy takich mebli? Zwykle składają się z szafki pod umywalkę, wiszącej szafki lub takiej z lustrem i słupka. Czasem też nad nim znajduje się miejsce na dodatkową szafkę wiszącą – jeśli ten jest niski. Czy wszystkiego tego będziemy potrzebowali i czy wszystko się zmieści? W dużej łazience komplet mebli się sprawdzi – z pewnością schowamy w nich wszystkie niezbędne akcesoria łazienkowe. Jednak, gdy nasza przestrzeń jest ograniczona, spokojnie wystarczy nam szafka pod umywalkę i szafka wisząca nad nią, koniecznie z lustrem. Miejsce słupka zajmie pewnie pralka, ale to nic straconego – mamy jeszcze przestrzeń nad nią – tam z powodzeniem możemy zamontować szafkę wiszącą. W małych łazienkach sprawdzi się zabudowa mebli, dzięki czemu wszystko będzie do siebie pasowało.

Dla zapewnienia wrażenia większej przestrzeni najlepiej jest się zaopatrzyć w duże lustro łazienkowe – im większe, tym większa będzie wydawała się nasza łazienka. Jeśli nie mamy takiej możliwości, zdecydujmy się na rozwiązanie optymalne dla każdego z domowników, w myśl zasady – „nie za wysoko i nie za nisko”.

Na koniec bardzo ważna kwestia – materiał z jakiego wykonane są meble. Zwykle będzie to drewno, które koniecznie powinno być polakierowane i w odpowiedni sposób zabezpieczone na działanie wody. Jeśli tak nie jest, meble zniszczą się szybciej, niż zdecydowaliśmy się na ich zakup, głównie na niską ceną. Warto więc czasem zapłacić trochę więcej i cieszyć się piękną łazienką dłużej.

Dodamy jeszcze, z racji tego, że to blog typowo dekoratorski, że meble powinny pasować do stylu łazienki, również pod względem kolorystycznym – o tym jednak większość z Was pamięta.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *