Zdjęcia jako element dekoracyjny

Zdjęcia jako element dekoracyjny

Obecnie utrwalamy nasze życia na każdym kroku – telefony komórkowe z każdego z nas uczyniły domorosłego fotografa. Co zatem możemy uczynić z tą masą uchwyconych chwil? Przeczytaj kilka pomysłów na wykorzystanie zdjęć do dekorowania domu.

Ramki

Klasyczny sposób wykorzystania zdjęcia jako portretu nadal nie wychodzi z mody. Powiększone zdjęcie z ciekawym filtrem może zawisnąć w każdym miejscu domu, dodając mu osobistego sznytu. W modzie są również wspólne zdjęcia stylizowane na monidła, niejako odniesienie do lat 50 i 60 XX wieku.

Mniejsze zdjęcia mogą stanąć w ramkach, tutaj mamy do czynienia z pewnym postępem. Tzw. elektroniczne ramki posiadają ekrany, na których wyświetlają zmieniające się zdjęcia, pobierane z dysku lub przenośnej pamięci. Możemy też zaprogramować je do tworzenia odmiennych sekwencji w zależności od pory dnia. Niektóre mają wbudowane odbiorniki sieci, w ten sposób możemy sterować nimi nie siedząc nawet w domu.dekoracja domu

Tapeta

Na rynku znajdziemy też usługę przenoszenia wybranego przez nas zdjęcia na papier, który następnie posłuży nam do pokrycia ścian mieszkania. Zanim zdecydujemy się na taką opcję, wybierzmy zdjęcie z głową. W końcu będzie ono na naszych ścianach przez długie lata. Nie musimy decydować się na przeniesienie wizerunku 1:1, grafik może odrobinę „podkręcić” znajdujące się tam obrazy i stworzyć z nich prawdziwe unikatowy wzór.

Powiększenie

Ostatnim sposobem na wykorzystanie utrwalonego przez nas obrazu jest stworzenie z niego wielkoformatowego tła. Możemy w ten sposób wykonać naklejkę winylową, którą umieścimy na ścianie. Szczególnie okazale i intrygująco prezentują się same kontury postaci, będzie to interesująca modyfikacja zdjęcia.

Nalepki możemy umieścić też na drzwiach lub skrzydłach szaf. Ważne aby aplikować je z dużą uwagą, ponieważ bąble powietrza które pojawią się pod powierzchnią będą niezwykle trudne do usunięcia.

Cokolwiek nas zainspiruje, jeśli wykorzystamy zdjęcia do stworzenia wyjątkowej  dekoracji domu, na pewno wyrazimy swoją indywidualność

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *