Aranżacja ściany w salonie

Aranżacja ściany w salonie

Pomysłów na zaaranżowanie ściany może być bardzo dużo. Bo w sklepach z artykułami budowlanymi i dekoracyjnymi wybór jest naprawdę szeroki. Najprostszą formą „ubrania” ściany jest pomalowanie jej na jakiś ciekawy kolor i dołożenie elementu przykuwającego wzrok. Może to być chociażby zdjęcie lub ich cała galeria bądź obraz. Ostatnio na rynek wchodzą obrazy podświetlane. Na pomalowaną na gładko ścianę nanosi się także wzory – to wyjście dla tych, którzy wiedzą, że dany motyw szybko im się nie znudzi, bo można go zmienić dopiero przy następnym malowaniu. Na tym polega przewaga fotografii – w każdej chwili można je ściągnąć.

Tapetowanie jest popularne w Polsce już od bardzo dawna, chociaż kilkadziesiąt lat temu nie każdy mógł sobie na to pozwolić. Dziś tapety mają tak piękne wzory, że trudno oderwać od nich oczu. Założenie tapet jest droższe niż pomalowanie pomieszczenia, ale wystarcza na dłużej, bo tapeta tak szybko się nie brudzi. Nawet w przypadku poplamienia można ją zmyć, jeżeli jest wodoodporna. Poza tym, tapetę można zamalować, jeżeli znudził się nam kolor, ale chcemy zachować jej fakturę.

Trzecim rozwiązaniem, najbardziej nowatorskim, jest założenie paneli ściennych. To opcja najbardziej kosztowna, ale dająca piorunujące efekty. Tradycjonaliści mogą wybrać panele ścienne imitujące drewno lub takie w stonowanych kolorach i z delikatnym wzorem. Osoby lubiące wyraziste motywy i nowoczesne wnętrza będą zachwyceni panelami trójwymiarowymi. Posiadają nie tylko fantastyczne kolory, ale także wzory. Ich faktura nie jest gładka. Wzory mogą być wypukłe lub wklęsłe. Odpowiednio zaaranżowane i dopasowane do wnętrza będą cieszyć oczy przez długie lata. Trzeba tylko pamiętać, że przesyt jest wysoce niewskazany, więc jeżeli ktoś decyduje się na kolorową i wzorzystą ścianę, to nie powinien ustawiać w jej pobliżu innych mocno ozdobnych elementów.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *