Dekoracje ogrodowe do kącika wypoczynkowego

Dekoracje ogrodowe do kącika wypoczynkowego

Zbliżająca się wiosna coraz bardziej przywodzi na myśl ciepłe dni, które będzie można spędzić w ogrodzie. Aby jeszcze bardziej umilić sobie odpoczynek wśród zieleni, zadbajmy o to, by ozdobić go nastrojowymi dodatkami. Które z nich wybrać do kącika wypoczynkowego?

Wygodny wypoczynek – meble ogrodowe i dodatki

Zestaw mebli ogrodowych złożony ze stołu i krzeseł to podstawa wyposażenia ogrodowego kącika wypoczynkowego. Krzesła, fotele bądź leżaki umożliwiają nam wygodny odpoczynek w czasie wiosennych i letnich popołudni – ponieważ to na nich spędzamy najwięcej czasu, warto wyposażyć je w miękkie poduszki.

Poduszki na krzesła i leżaki to produkty funkcjonalne, bo podnoszące nasz komfort, ale także dekoracyjne – mogą stać się ważnymi częściami aranżacji ogrodu, a od ich stylu, koloru i wzoru będzie zależał ostateczny wygląd naszej strefy wypoczynku.terrace-435083_1280

Latarenki, lampiony i świeczki

Proste dekoracje w formie lampionów i latarenek przede wszystkim zapewnią nam dodatkowe światło podczas przebywania w ogrodzie po zmroku. Jednak ciekawie wykonane i przyozdobione będą także ozdobami stołu, które sprawdzą się nawet podczas popołudniowej biesiady przy grillu.

Niektóre z lampionów, zwłaszcza te wykonane samodzielnie ze słoika, będą służy nam również w innej roli – sprawdzą się jako wazon na świeże kwiaty. O tych i innych dekoracjach stołu ogrodowego wart poczytać także w artykule Proste dekoracje stołu – serwetki, kwiaty, lampiony.

W otoczeniu kwiatów, czyli donice i kwietniki

Nie ma lepszej ozdoby kącika wypoczynkowego, niż żywa zieleń. Zarówno przestrzeń na utwardzonym tarasie, jak i na trawniku w otoczeniu drzew będzie prezentowała się jeszcze piękniej i przytulniej, jeśli udekorujemy ją kwitnącymi roślinami jednorocznymi.

domowa hodowla lawendy

Surfinie, pelargonie, lobelie, gazanie – to tylko niektóre z bujnie kwitnących kwiatów, które doskonale sprawdzą się w kolorowych kompozycjach umieszczonych w efektownych donicach, drewnianych skrzyniach, taczkach, wydrążonych pniach czy metalowych, fantazyjnych kwietnikach.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *