Dekoracje w stylu prowansalskim

Dekoracje w stylu prowansalskim

Południe Francji, słoneczny dzień, roznosi się zapach ziół, a pola lawendowe urzekają swoją urodą. Brzmi jak sen? Niekoniecznie. Klimat Prowansji możesz mieć u siebie w domu. O czym pamiętać, dobierając dodatki w sielskim stylu? – o tym dowiesz się z naszego poradnika.

Jak pachnie Prowansja?

Z miłości, jak i zachwytu do urokliwych zakątków Prowansji powstał styl aranżacyjny. Mieszkańcy tego regionu przenieśli wszystko, co najlepsze w naturze do swoich domów. Stąd pastelowa kolorystyka, suszone zioła oraz lawendowe bukiety, których nie może zabraknąć. Chcąc odwzorować klimat prowansalski powinniśmy postawić na odpowiednią kolorystykę oraz dekoracje. Więcej znajdziesz na: http://www.female.pl/artykul/17735-salon-w-stylu-prowansalskim-8211-o-czym-nalezy-pamietac.

biały pokójKolory ścian

Pastelowe barwy odgrywają bardzo ważną rolę w aranżacji prowansalskiej. Najlepiej korzystać z pastelowej palety barw. Nieodzowne będą kremy, przybrudzone żółcie, lawendowe barwy oraz błękit – szczególnie ten w odcieniu jeansu. Ważny jest także odcień ochra – przypominający nasycony żółty z domieszka pomarańczy. W bardzo wielu aranżacjach prowansalskich występuje ochra, co ma związek z występowaniem w tych rejonach kamieniołomów o specyficznym zabarwieniu.

Jakie dekoracje wybrać w stylu prowansalskim?

  • Woreczek z zasuszoną lawendy

To dekoracja, którą możemy wykonać samemu, wystarczy, że posiadamy bawełniany woreczek. Ten możemy również uszyć, łącząc ze sobą 2 kawałki materiału. W środku umieśćmy zasuszone kwiaty lawendy, i przewiążmy kolorową wstążeczką. Pachnący worek będzie piękną ozdobą kredensu w kuchni, łazienki czy też posłuży jako praktyczna ozdoba szafy.

  • lawenda w donicyMetalowe dzbanki z motywami lawendy

Dzbanki lub kanki na mleko z metalu, które zostały ozdobione kwiatowym wzorem będą doskonale do dekoracji półki w kuchni, świetnie łącząc się z zabytkową zastawą. Możesz je także wykorzystać do ozdoby parapetu w salonie

  • Drewniane, bielone tacki

Drewniane tacki świetnie oddają klimat stylu prowansalskiego. W sprzedaży znajdziemy te w kolorach szarości oraz aplikacjami z kwiatami lawendy – będą idealne.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *