Drzwi idealnie dopasowane do Twojego wnętrza

drzwi lazienkowe z szybaDrzwi to przez wiele osób najważniejszy element każdego wnętrza. To one mówią nam bowiem o tym, czego możemy oczekiwać po wejściu do danego pomieszczenia. Jeśli zatem zależy nam na pięknym wnętrzu z drzwiami dopasowanymi do aranżacji całego domu koniecznie powinniśmy dopasować je do designu oraz wielkości naszej wnęki.

Wybór idealnych drzwi do wnętrza to wbrew pozorom wcale nie taka łatwa sprawa. Całość kompozycji powinna bowiem pasować do okien, koloru ścian oraz podłogi. Cała idea opiera się szczególnie na doborze odpowiedniego koloru drewna oraz jego gatunku. Oprócz ładnego wyglądu drzwi powinny bowiem także prezentować się jako solidny i ekskluzywny produkt.

Czy kolor naszych drzwi ma znaczenie? Owszem i to ogromne. Szczególnie jeśli ramy naszych okien są pomalowane np. na biało. Niespecjalnie wówczas będą prezentowały się zbyt ciemne drzwi wykonane z drzewa egzotycznego. Lepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie ich np. białą farbą.

Białe drzwi z niewielkim witrażem to ponadto ciekawe wypełnienie wnętrza zaprojektowanego w stylu wiktoriańskim, które cechuje się pewną nutką romantyzmu i dziewczęcego wdzięku.

Najczęściej stosowanymi, są drzwi drewniane. Drewno możemy podzielić na jasne, średnie oraz ciemne. Drzwi jasne szczególnie wkomponowują się w pomieszczenia aranżowane w stylu nowoczesnym. Ciemniejsze drewno komponuje się we wnętrzach klasycznych, stylizowanych na ekskluzywne.

Uwaga! To co szczególnie ważne, a o czym najczęściej zapominamy, to fakt, że nasze drzwi muszą pasować nie tylko do wnętrza danego pomieszczenia, ale także korytarza. W ten sposób często uzyskujemy w naszym przedsionku designerki misz-masz, który nie ma nic wspólnego z klasycznym wnętrzem.

Kolejnym problemem jaki stoi przed rozwiązaniem jest to, czy nasze drzwi maja być pełne czy przeszklone. Szkło w drzwiach z pewnością prześwietli nasze wnętrze i wypełni je dodatkowym światłem, które nakreśli najważniejsze elementy wyposażenia.

Drzwi najbezpieczniej dobrane do naszych wnętrz powinny być stylizowane klasycznie, dodatkowe dekoracje należy stosować zachowawczo, tylko jeśli rzeczywiście mamy pewność, że będą pasowały do naszego domu.

Fantazyjne rzeźbienia, ornamenty oraz kolorowe witraże są piękne, ale sztuka ich dobrania to zadanie dla specjalistów, zajmujących się profesjonalną aranżacją wnętrz.

drzwi

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *