Jak dopasować obraz do wnętrza?

Jak dopasować obraz do wnętrza?

Elementy dekoracyjne są  często bardzo ważne w wystroju całego wnętrza. Nic więc dziwnego, że poświęcamy na ich dobranie sporo czasu. W końcu nasze salony muszą prezentować się nieskazitelnie przed odwiedzającymi nas znajomymi. Powinny także cieszyć oko mieszkańców. Jak zatem dopasować dobrze obraz do wnętrza?

Jednym z pomysłów jest wyróżnienie obrazu. Oczywiście trzeba taką decyzję dobrze przemyśleć, bo nie zawsze taka opcja sprawdza się w standardowych wnętrzach mieszkalnych. Jest to jednak dopuszczalne, szczególnie jeśli obraz jest dla nas cenny i jesteśmy z nim w jakiś sposób związani. Taka dekoracja sprawdzi się także w obszernych salonach, urządzonych w dość surowym, nowoczesnym stylu. Oczywiście trzeba też wtedy odpowiednio dobrać sam obraz, bo do takiej aranżacji może nie pasować klasyka malarstwa. W dobieraniu obrazów ważne jest, żeby zmieniały one i dopełniały charakter wnętrza. Mają być wyrazem pewnych emocji, nowej energii. Sztuka może dopełnić bardzo dobrze właściwie każde pomieszczenie. Ważne, aby obrazy dobierać wedle własnych upodobań, gustu, a także temperamentu.

 

obrazy

 

Jak dobierać obrazy? Jednym z pomysłów jest „moda na artystę”. Może to być obraz jakiegoś bardzo znanego malarza lub dopiero wschodzącej gwiazdy malarstwa. Wszystko zależy od nas. Jest to jednak trudna sztuka, dobrać obraz. To zadanie dla prawdziwych koneserów i znawców sztuki. jeśli jednak nie jesteśmy ani jednym, ani drugim, powinniśmy przyjąć nieco inne kryteria. Przede wszystkim kierujmy się naszą intuicją i emocjami. Jeśli jakiś obraz na nas „zadziałał”, podoba nam się szczególnie i bardzo chcielibyśmy go zawiesić na ścianie, kupmy go. Oczywiście ważne są też inne szczegóły. Na przykład kolor. Obraz nie może kolorystycznie bardzo odstawać od całości wnętrza. Po prostu niektóre barwy ze sobą nie współgrają, dlatego zwróćmy na to uwagę, byśmy nie zepsuli aranżacji. Pod uwagę trzeba też wziąć wymiary obrazu. Niby banalna rzecz, ale jednak może zepsuć nam cały efekt. Nasze dzieło sztuki nie może częściowo wisieć za zasłoną lub być powieszone za nisko lub za wysoko. Jeśli pod wszystkimi tymi względami obraz będzie pasował możemy go kupić.

 

obrazy

Czy są jakieś bezpieczne rozwiązania? Istnieją motywy, które w zasadzie będą pasowały do większości wnętrz. Należą do nich między innymi grafiki, krajobrazy, martwa natura, a także kobiecy akt. Odradza się wybieranie w ciemno obrazów impresjonistycznych, akwareli i portretów.

Obraz to bardzo klasyczna i świetnie sprawdzająca się dekoracja do każdego wnętrza. Ostatnio w modzie są dzieła z nurtu pop-art, surrealizm, akty i piękne, malownicze pejzaże kwitnących łąk. To, na co się zdecydujemy, zależy tylko od naszych upodobań.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *