Jak urządzić pokój dla uczennicy?

Jak urządzić pokój dla uczennicy?

Pokój dla dziewczynki rządzi się swoimi prawami. W królestwie lalek, misiów oraz zabawek musi znaleźć się miejsce do nauki i odpoczynku. Jak stworzyć funkcjonalne, a zarazem atrakcyjnie wykończone wnętrze? Przypominamy o czym pamiętać podczas remontu pokoju uczennicy.

Róż, biel, żółty – kolorystyka ścian

To już ten czas. Twoja córka nie jest już małą dziewczynką, a z pójściem do szkoły wiąże się dużo zmian, także tych wnętrzarskich. Przed Tobą stoi nowe zadanie – przygotowanie pokoju do nauki dla Twojego dziecka. To doskonała okazja by przeorganizować przestrzeń, zmieniając wystrój. Od czego zacząć? Zastanów się nad kolorem ścian, dopasowując go do stopnia oświetlenia pomieszczenia. Jeśli poszukujesz inspiracji, skorzystaj z domifikacji. Z mody nie wychodzi delikatny róż który możesz urozmaicić wzorami z białych kół. A jeśli masz już dosyć różowych lub fioletowych akcentów, postaw na równie dziewczęce kolory – żółty, szary czy biały. Połączenie tych barw sprawi, że wnętrze będzie jasne, a także dobrze nastroi do nauki. Nie musisz decydować się na jeden kolor, możesz miksować barwy – szarość oraz żółć to jedno z modniejszych zestawień.

Miejsce do nauki – biurko

Do odrabiania lekcji Twoje dziecko potrzebuje stabilnego biurka. Dlatego wybierz model, który będzie dostatecznie duży, tak by zmieścić na blacie także komputer i przybory szkolne. Do biurka dobierz odpowiednie krzesło. Najlepsze będzie to obracane z funkcją regulacji wysokości oparcia – w ten sposób ustabilizujesz plecy swojego dziecka i stworzysz dobre warunki do nauki. Zadbaj także o oczy swojego dziecka, montując lampę. Najlepsza będzie ta o barwie zimnej, której ułatwia skupienie. Wybierz model z ruchową dyszą, wtedy niezależnie od tego czy twoje dziecko będzie odrabiało zadania domowe czy czytało książkę na łóżku, miejsce będzie dobrze oświetlone. Nie zapomnij o tablicy korkowej – miejscu, gdzie pojawi się plan lekcji i karteczki przypominające o zadaniach.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *