Jak urządzić pokój dziecięcy?

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Urządzenie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwania dla młodych rodziców. Zależy nam aby dziecko rozwijało się w przytulnym pokoju, który będzie miejscem dobrej zabawy. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę jak szybko dzieci rosną i staramy się  urządzić pokój w miarę uniwersalnie.

W początkowym etapie pokój dziecka nie ma aż tak dużego znaczenia. Łóżeczko najczęściej znajduje się w pokoju rodziców. Przy noworodku ważne jest aby w pokoju znajdowały się najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak przewijak czy komoda w której będziemy mogli trzymać pieluchy i kosmetyki. Dopiero później, kiedy nasz maluch zaczyna już raczkować i poznawać świat, trzeba dostosować pokój do jego potrzeb. Najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich niebezpiecznych elementów – ostrych krawędzi mebli, zaślepienie gniazdek oraz pochowanie wszystkich kabli. Jeżeli jesteśmy pewni ze nasza pociecha będzie w pełni bezpieczna w pokoju, to możemy przejść do aranżacji. Jeżeli chcemy niewielkim nakładem sił i pieniędzy stworzyć niepowtarzalną atmosferę, to świetnym pomysłem jest użycie szablonów malarskich. Dzięki nim na ścianach możemy umieścić dowolne wzory, które będą pobudzać wyobraźnię dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby maluch sam wybrał elementy które chciałby oglądać na ścianach. Wzory szablonów znajdziemy tutaj.

pokój Barbie

Świetnym i bardzo tanim rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianach różnych fotografii. Możemy wywołać zdjęcia dziecka i powiesić je w antyramach. Poza tym możemy umieszczać w nich pierwsze rysunki dziecka, które na pewno po latach będą stanowiły wspaniałą pamiątkę. Oprócz tradycyjnych zdjęć można także wykonać odbicia rączek i nóżek dziecka, a następne umieścić je w ramach. Maluch na pewno z wielką ochotą i zaciekawieniem będzie porównywał swoje rączki z malutkim odbiciem w ramce. Przy nieco starszym dziecku warto pamiętać o umieszczeniu w pokoju książeczek – jeżeli będą w zasięgu ręki dziecka, to na pewno będzie z ciekawością po nie sięgało i przeglądało, co korzystnie wpłynie na jego rozwój.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *