Jaki tynk dekoracyjny wybrać?

Jaki tynk dekoracyjny wybrać?

Dekoracje to bardzo dobry sposób na idealne wykończenie wnętrza. Mogą oczywiście występować pod różnymi postaciami, jednak najbardziej okazałe i widoczne zazwyczaj są instalowane na ścianach np. w formie nowoczesnych tynków wewnętrznych.

Czym charakteryzują się dekoracyjne tynki wewnętrzne?

Ładnie wyglądające tynki to przede wszystkim takie, które idealnie wkomponowują się w całą aranżację pomieszczenia. Jeśli mają wyglądać dobrze w naszym wnętrzu powinny być wykonane profesjonalnie oraz przy użyciu farb (tak samo jak w tradycyjnym przypadku) odpornych na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Ze względu na swoje funkcje, skład oraz zastosowanie, tynki możemy podzielić na kilka grup:

  • tynki zacierane przy użyciu specjalnej packi, nakładane tak, by tworzyły pewnego rodzaju fakturowaną powierzchnię,
  • tynki strukturalne, które powstają przy poprzez fakturowanie ściany pędzlem, wałkiem, szpachelką lub szczotką,
  • tynk mineralny, który wypełnia się barwnymi kamyczkami, idealny do dekorowania ścian w kuchni i łazience.

Nie ważne jednak jakiej faktury farby, fototapety byśmy nie użyli należy także pamiętać o dobrani odpowiedniego koloru. Tynki dekoracyjne można od razu kupić kolorowe lub po prostu je pomalować. Oferta kolorów jest tak duża, że nie powinniśmy mieć problemu w doborze takiego, który byłby najwłaściwszy.

dekoracja

Tynki dekoracyjne mogą również przypominać kamienie np. granit, marmur, piaskowiec. Jeśli dobierzemy je z głową możemy być pewni, że wkomponują się zarówno w krajobraz wnętrz minimalistycznych, jak i bardziej urozmaiconych w swojej stylistyce.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *