Jeśli nie gotowy regał na książki ze sklepu to co?

Jeśli nie gotowy regał na książki ze sklepu to co?

Miłośnicy książek lubią gromadzić je w domu. Wiele osób nie tylko czyta ogromne ilości książek w ciągu roku, ale też kupuje ich duże ilości. Jednak książki potrafią zajmować bardzo dużą przestrzeń, dlatego też trzeba wymyślić jakiś sprytny sposób na ich przechowywanie. Co może być ciekawym pomysłem?

Wykorzystaj schody

Warto pomyśleć o wykorzystaniu przestrzeni w domu maksymalnie. Szczególnie gdy mamy bardzo dużo książek, to warto zastanowić się nad miejscami, jakie możemy wykorzystać na stworzenie samodzielnie regałów na książki. Gdy mamy w domu schody, to przestrzeń między schodami, jaka normalnie mogłaby być nieużyteczna, może być dobrym miejscem na zamontowanie poprzecznych półek na książki.

Oczywiście wszystko zależy od układu schodów, jednak na pewno warto taką kwestię przemyśleć. Tak samo wzdłuż schodów, przy ścianie można stworzyć dodatkowe półki. Mogą one dać fajny efekt i ciekawy klimat w domu.

books-colorful-harry-potter

Stwórz projekt na wymiar

Często jest tak, że sklepowe regały nie do końca spełniają wymagania osób, jakie mają duże księgozbiory. Dlatego właśnie warto pomyśleć o zrobieniu regału na wymiar. Jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi, to możemy stworzyć projekt i poprosić o wykonanie zakład stolarski. Można sobie pozwolić na regał, jaki zabuduje szczelnie całą ścianę. Wtedy, książki będą częścią aranżacji pokoju. Na pewno osoby, jakie są molami książkowymi, będą czuły się w takim pomieszczeniu, jak w raju. Zainteresowany tematem? Jeśli tak, sprawdź też tutaj.

Spójrz na stare przedmioty w sposób niestandardowy

Ciekawym pomysłem na zrobienie własnoręcznie regału na książki jest wykorzystanie przedmiotów, jakie mamy w domy i zmienienie całkiem ich przeznaczenia. Przykładem może być użycie starej, drewnianej drabiny, jaka w pozycji rozłożonej będzie świetnie pełniła funkcję regału na książki.

Można dorobić do niej kilka podpórek albo też zakupić gotowe w sklepie. Wtedy książki będą pewnie trzymały się na naszej półce. Tak naprawdę wiele zależy od naszej inwencji twórczej, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, ponieważ to otoczenie może podsunąć nam świetne pomysły na własne projekty regałów.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *