Kreatywne sposoby na wykorzystanie resztek farby

Kreatywne sposoby na wykorzystanie resztek farby

Jeśli po zakończonym malowaniu ścian w mieszkaniu pozostało nam trochę farby, możemy ją spożytkować do wykonania różnego rodzaju dekoracji. Nie musimy pozbywać się częściowo pełnych puszek czy wiaderek z preparatem – oto kilka kreatywnych sposobów na wykorzystanie niewielkich ilości farby.

Trudno jest dokładnie dobrać ilość farby do metrażu, jaki chcemy nią pokryć. Często nawet najlepsze wyliczenia okazują się nietrafione. W takiej sytuacji okazuje się, że albo brakuje nam preparatu, albo pozostajemy z jego nadmiarem. W tym drugim przypadku, zanim pozbędziemy się częściowo pełnych wiaderek, możemy efektownie udekorować nasze mieszkanie

Z dodatkiem koloru

Jeśli w pojemniku znajduje się znaczna ilość farby, która np. wystarczyłaby jeszcze do dekoracyjnego pomalowania np. jednej ściany w innym pomieszczeniu, możemy zdecydować się na taki krok aranżacyjny. Jednak aby nie powielać kolorów, jakie wykorzystaliśmy w jednym pokoju, do pozostałości preparatu możemy dokupić barwnik. W ten sposób zmienimy barwę i możemy uzyskać niepowtarzalny kolor.

Szablony w ruch

Niewielkie ilości farby znakomicie nadają się do wykonania niewielkich dekoracji ściennych. W tym celu najlepiej zastosować szablony – dzięki nim przygotujemy ciekawe ornamenty w pomieszczeniu, którego wcześniej nie planowaliśmy nawet remontować.

Meble

Jeśli pozostaliśmy z kilkoma kolorami niewykorzystanej w całości farby, otwierają się przed nami szerokie możliwości aranżacyjne. Bardzo modnym trikiem jest malowanie mebli w różnych kolorach np. łączenie ze sobą kilku odcieni szarości, błękitu, mięty itd. Atrakcyjny efekt uzyskamy np. jeśli pomalujemy innym kolorem każdą z szuflad komody.

Domowe dekoracje

Kolejnym ciekawym pomysłem na zastosowanie pozostałości po malowaniu będzie wykonanie różnego rodzaju dekoracji. Możemy w ten sposób pomalować np. słoiki, które posłużą nam do przechowywania drobnych przedmiotów w kuchni. Innym rozwiązaniem jest pokrycie preparatem np. aluminiowych puszek po konserwowanych warzywach i przygotowanie tym samym doniczek na domowy warzywnik.

Z kolei wiele informacji na temat doboru kolorów farb można przeczytać na http://dlalejdis.pl/artykuly/koloroterapia_jak_dopasowac_barwe_scian_do_pomieszczenia_by_czuc_sie_w_nim_dobrze

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *