Nowoczesne aranżacje kuchni – na jaki styl postawić?

Nowoczesne aranżacje kuchni – na jaki styl postawić?

Nowoczesne projekty kuchni mogą się znacznie od siebie różnić, chociaż modne są obecnie wnętrza bardzo minimalistyczne. Jednak można urządzić to ważne pomieszczenie mieszkania tak, aby zachowało świeżość na dłużej. Jaki styl będzie w kuchni ponadczasowy?

Elegancka nowoczesność

Kuchnia może być nowoczesna, a jednocześnie elegancka – będą królować tutaj style: klasyczny i prowansalski. Takie pomieszczenie nie będzie puste, tak jak większość wnętrz w stylu minimalistycznym. Kuchnia będzie zgrabnie nawiązywać do przeszłości, będąc jednak zupełnie na czasie. Pastelowe kolory, eleganckie meble, dekoracje w formie obrazków z lawendą, świeże zioła, lekkie zdobienia frontów, drewno i kamień – tak możesz wykończyć pomieszczenie w stylu prowansalskim lub klasycznym.

47931184 - interior of a specious modern kitchen

47931184 – interior of a specious modern kitchen

Skandynawska kuchnia – ponadczasowość

Styl skandynawski to uniwersalny sposób na wnętrza nowoczesne, ciepłe, a zarazem ponadczasowe. Również kuchnie chętnie projektuje się w w tej konwencji. Jasne wykończenia, proste meble, sporo drewna i spora ilość światła to w wielkim skrócie sposób na skandynawską kuchnię. Można w niej stosować również ozdoby z innych stylów; świetnie prezentują się w niej rośliny, a także wszelkie naturalne materiały – kamień, glina, szkło.

47705103 - newly constructed home with beautiful furnished kitchen

47705103 – newly constructed home with beautiful furnished kitchen

Kuchnia w stylu loft

Zimna i surowa, ale zlana ciepłym światłem sączącym się z wielkich, industrialnych lamp, najlepiej wielka z oknem na całą ścianę – oto kuchnia w stylu loft. Białe lub naturalne cegły stanowią jeden z wiodących sposobów na wykończenie ściany, ale też podłogi. Beton do konieczność. Blat może być stalowy. Lampy z epoki, a najlepiej te z opuszczonych fabryk powinny stanowić funkcjonalny dodatek. Taka kuchnia prezentuje się bardzo nowocześnie, choć możesz sobie pozwolić w niej na retro dodatki.

 

 

Minimalizm i modernizm

Jeśli chcesz mieć kuchnię, która jest zdecydowanie nowoczesna postaw na surowy minimalizm, który maksymalnie uprości wykończenia oraz umeblowanie, pozbędzie się dekoracji i ciepłych dodatków, przekreśli antyki czy rustykalne motywy i postawi na szkło, pcv, błyszczące fronty i kontrastowe, sztuczne kolory. W takiej kuchni nie trzymaj nic na wierzchu, aby zachować w niej wrażenie pustego pomieszczenia.

kuchnia

Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu kuchni? Sprawdź tutaj: http://kb.pl/teksty/2017/02/21/kuchnie-2017-nowoczesne-trendy-w-aranzacjach_wp17/

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *