Powiększ swoją łazienkę

Powiększ swoją łazienkę

Zwykle nie dysponujemy przestronną łazienką niczym z katalogu. Na szczęście istnieją sprytne sposoby, aby ją optycznie powiększyć. Sekret tkwi w doborze właściwych kolorów, dodatków oraz  oświetlenia.

Możesz zacząć od wyboru odpowiedniej kolorystyki. Łazienkę pomaluj (oczywiście używając specjalnych farb odpornych na wilgoć) na jasny kolor. Sięgając po intensywne, ciemne kolory jeszcze bardziej ją pomniejszysz. Dodatki oraz płytki także powinny być w jasnych (np. pastelowych) barwach. Zrezygnuj z wzorzystych płytek, wybierz te jednolite, najlepiej średniej wielkości. A jeśli już koniecznie chcesz ożywić wnętrze jakimś wzorem, to zdecyduj się na  poziome paski, które dodadzą łazience objętości.

Wnętrze powiększy odpowiednie wyposażenie łazienkowe. Warto sprawić sobie duże lustro – zasada jest prosta: im mniejsza łazienka, tym większe powinno być lustro. Najlepiej zamontować je na wprost wejścia (można je przykręcić, przykleić lub posłużyć się haczykiem). Nie zapominaj, że musi być ono odporne na wilgoć (np. zabezpieczone od spodu teflonem).

Dobrze oświetlona łazienka od razu wyda się większa niż w rzeczywistości – zdecyduj się np. na podświetlone halogenami lustro czy szafki. Osiągniesz też zamierzony efekt kupując np. drabinkowy grzejnik łazienkowy, zamiast montować wieszak i kaloryfer osobno.

Niestety musimy się pogodzić z tym, że w małej łazience nie zmieścimy wszystkiego, dlatego zdecydujmy: wanna czy kabina prysznicowa? Do małych wnętrz polecana jest półokrągła kabina ze szklanymi drzwiami oraz jasna wanna narożna (także inne elementy najlepiej jest instalować w narożnikach). Dobrze też wiedzieć, że na rynku dostępna jest także pomniejszona armatura.

Pamiętajmy, że wnętrze od razu wyda się przestronniejsze jeśli po prostu pozbędziemy się z łazienki niepotrzebnych rzeczy.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *