Trzy pomysły na ciekawe wnętrze

Wystrój Twojego domu jest bezpłciowy i już Ci się znudził? Mamy dla Ciebie trzy wspaniałe pomysły na urządzenie wnętrza w niecodziennym stylu.

Styl japoński

W Japonii aranżacje wnętrz oparte są na prostocie i minimalizmie. Jest to oszczędna stylistyka, ale dopracowana w każdym najdrobniejszym szczególne. Głównymi kolorystycznymi motywami są kontrastujące ze sobą czerń i biel, a także domieszki czerwieni. Bardzo charakterystycznymi elementami wystroju są przesuwane ekrany, które oddzielają od siebie poszczególne pomieszczenia. Na podłodze umieszcza się specjalne maty zwane tatami. Inspiracją są także materiały wykorzystywane w japońskich pokojach. Są to przede wszystkim bambus, drewno i papier . Szczególnie wdzięczny jest bambus, który występuje w różnych postaciach, na przykład jako roślinka w wazonie lub bambusowa roleta na okno. Elementem pasującym do wnętrza w stylu japońskim są także miniaturowe drzewka – bonsai. Styl japoński sprawi, że nasze wnętrza staną się uporządkowane i nastrojowe.

Styl afrykański

Kolorami Afryki są przede wszystkim ziemiste odcienie złota, czerwień i brąz. Aby dodać naszemu wnętrzu afrykańskiego klimatu powinniśmy używać tych barw jak najczęściej – na ścianach, na meblach, obrusach i innych dodatkach. Bardzo charakterystyczne są także kolorowe geometryczne wzory oraz desenie zwierzęce. Meble powinny być w ciężkim kolonialnym stylu. Na ścianach powinniśmy umieścić wielokolorowe plemienne maski. W afrykańskim stylu najważniejszymi materiałami są drewno i skóra, dlatego nie strońmy od nich. Jako ciekawe dodatki sprawdzą się gliniane wazony, misy oraz drewniane figury rdzennych mieszkańców i zwierząt. Styl afrykański ociepli nasze pomieszczenia i nada im „dzikiego” oblicza.

Styl orientalny

Wnętrza inspirowane Indiami przepełnione są przede wszystkim wielobarwnymi zdobieniami i ornamentami. Podstawą tego stylu są bogato zdobione meble i nasycone kolory – fiolet, czerwień,  turkus, pomarańcz, czy zieleń. W takim wnętrzu bardzo ważne jest odpowiednie światło, które zapewnią świece i ażurowe lampy. charakterystycznymi elementami stylu orientalnego są bogate zdobienia, ornamenty na poduszkach i innych tkaninach, florystyczne motywy, zwierzęce grafiki i oczywiście Budda. Specyficznego klimatu dodadzą także kadzidełka.

Dla znudzonych swoim starym wnętrzem osób, style z różnych zakątków świata będą świetnym pomysłem. Można zmienić tylko jeden pokój, całe mieszkanie, albo w każdym pomieszczeniu wypróbować czegoś innego.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *