Umywalka nablatowa – co warto wiedzieć?

Umywalka nablatowa – co warto wiedzieć?

Jednym z ważniejszych zakupów przy urządzaniu łazienki jest umywalka. Coraz większą popularnością cieszą się umywalki nablatowe. Posiadają one wiele zalet.

Czym są takie umywalki?

Umywalki nablatowe to zazwyczaj misy stawiane na przymocowanym do ściany blacie lub szafce łazienkowej. To, co wyróżnia je spośród innych umywalek, to różnorodność kształtów i kolorów oraz materiał, z którego są wykonane. Może być to bowiem kamień, kolorowe szkło lub inny rzadziej spotykany materiał.

Dogodną sprawą jest funkcjonalność takiej umywalki – przestrzeń pod nią może być bowiem doskonale zagospodarowana na szafkę lub schowek, często bez naruszania integralności urządzenia. Oryginalna umywalka nablatowa może być ciekawym akcentem w każdej aranżacji, zwłaszcza jeśli pozostaje w kontraście, np. ze stonowanymi kolorami całej aranżacji. Atrakcyjność tego typu rozwiązań, to również mnogość finezyjnych kształtów, jakie mogą przybrać misy umywalki.

Dwie wersje

Umywalki nablatowe oferowane są w dwóch wersjach. Pierwsza to misy, które w całości znajdują się na powierzchni blatu. Druga to umywalki, które częściowo zagłębione są w blacie, lecz w odróżnieniu od innych rodzajów umywalek, głębokość ich osadzenia jest minimalna. Sam montaż umywalki nablatowej nie jest trudny – ogranicza się do wykonania otworu w blacie, przez który zostanie przeprowadzony odpływ wody. Misa nie musi być przytwierdzona do podłoża, miejsce styku z blatem wystarczy jedynie uszczelnić. Prosty montaż tego typu umywalek sprawia, że tego typu umywalki łatwo można wymienić, na przykład w przypadku remontu. Więcej w tym miejscu.

bathroom-1178723_960_720-1

Nowoczesne rozwiązanie

Nad umywalką nablatową warto zastanowić się, jeśli stawiamy na nowoczesność i efektowne rozwiązania. Wszystkich z pewnością zachwycą barwne malowane misy lub umywalki w fantazyjnych kształtach, na przykład liścia lub wydrążonego kamienia. Stylistyka tego typu umywalek zachwyca, ale jest też bardzo praktyczna – możliwość zagospodarowania pod nimi miejsca pozwala nam na ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni w łazience, bez konieczności ograniczania się do wyboru jedynie koniecznych i pasujących pod umywalkę mebli. Tutaj zarówno umywalka nablatowa, jak i szafka pod nią mogą być dobierane niezależnie, co zwiększa możliwości aranżacyjne.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *