Wnętrzarski recykling, czyli nietypowe sprzęty w aranżacji wnętrz

Wnętrzarski recykling, czyli nietypowe sprzęty w aranżacji wnętrz

Meble czy stoliki z europalet nikogo już nie dziwią. Materiał ten, powszechnie stosowany w transporcie i przechowywaniu towarów, na dobre rozgościł się na salonach. Obok europalet w aranżacji wnętrz można wykorzystać wiele innych, pozornie nietypowych produktów. Jeśli gdzieś na strychu lub w piwnicy masz starą drewnianą drabinę, drzwi czy ramę okienną, sprawdź jak ciekawie możesz wykorzystać je w dekoracji swojego mieszkania.

Znudziły ci się już sztampowe rozwiązania aranżacyjne i takie same meble spotykane w co drugim mieszkaniu? Jeśli chcesz nadać stylizacji swoich pomieszczeń indywidualny i niebanalny charakter, wykorzystaj nietypowe elementy wystroju. Więcej ciekawych porad na ten temat znajdziesz na http://dom.elblag.net/artykuly/badz-bohaterem-w-swoim-domu-zrob-to-sam,30429.htm

Drabina

log-2034633_1280

Jej konstrukcja może być prosta i opierać się na ścianie. Równie dobrze sprawdzi się wersja rozstawna, składająca się z dwóch części. Niezależnie od tego, jaką drabiną dysponujesz, ważne, aby była drewniana i najlepiej stara. Możesz z niej zrobić łazienkowy wieszak na ręczniki, kwietnik lub półki, na których będą stały sadzonki zielnika. Niezależnie od tego, w jakiej roli drabina znajdzie się w twoim domu, z pewnością osiągniesz niezwykle ciekawy efekt.

Drzwi

W podobny sposób, jak drabinę, możesz również wykorzystać stare, drewniane drzwi. Doskonale będą wyglądać zarówno odnowione, jak i w swoim pierwotnym stanie np. z łuszczącą się miejscami farbą. Jak je ciekawie wykorzystać? Możesz je zamontować w roli drzwi przesuwnych – dzięki specjalnym prowadnicom w efektowny sposób połączysz stare i nowe elementy wystroju. Jednak stare drzwi mogą także pełnić rolę zagłówka łóżka, wieszaka czy blatu.

Okno

window-1594287_1280

Jeśli zastosowanie starych drzwi w aranżacji wnętrz wydaje ci się ciekawym pomysłem, to co powiesz na stare okno? A właściwie na starą ramę okienną, najlepiej ze szprosami. Jest to doskonały materiał do własnoręcznego wykonania dekoracji domowych, ponieważ szprosy dzielą okno na kilka mniejszych ramek. Jest to zatem idealny sposób na wykonanie ciekawej galerii ściennej.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *